Poštovani,
    Moj otac ima 80 god a ima dijagnozu polineuropatije i zbog velikih bolova celu zimu ne sme da izađe iz kreveta niti može jer su mu noge led i ima velike neizdržive bolove od kad je dobio inekcije ohb 12 bolje je i može da se kreće i da ide ali i dalje ima bolove inače nema šećernu bolest ali ima apsolutne tahiaritmije više puta cor arterioscleroticum compensatum je dg. A vi kolko vidim samo pominjete dijabetične polineuropatije a njemu je gore nego ovima što imaju dijabetes. Zato me interesuje s obzirom da mu je pukao čira na dvanaestopalačnom crevu i da ima gastritis i bulbitis chr. Da li bi on smeo da pije berlition ( alfalipoinsku kiselinu) ili ne zbog čira i zbog srčane isuficijencije jer pije i dilacor. Inače na ovom sajtu svi govore o dijabetičnoj polineuropatiji što znači da se nisu upoznali sa ovim drugim koji zbog slabosti srca i arteriosklerozom imaju teške bolove sa ukočenošću stopala odnosno grčeva u prstima a noge su led a za bolove da ne pričam ni zodol mu nije pomagao. Zato pitam da li bi on smeo da pije berlition zbog čira i zbog oboljenja srca.
    Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 18. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Alfa lipoična kiselina se često smatra univerzalnim antioksidansom. Preporučuje se u neuropatiji. Nema dovoljno saznanja koja bi nam dala za pravo da govorimo o štetnosti po želudac i o interakcijama sa drugim lekovima jer se radi o nekoj vrsti suplementa a ne o pravom leku. Morate da konsultujete neurologa.