Cenjeni doktore,
    Pročitao sam na sajtu doktor.co.yu da doktor koji uređuje taj sajt kaže da će se za nekoliko meseci na tržištu pojaviti lek koji je još efikasniji od Sortisa i sa manje nus pojava - ali nije napisao naziv tog budućeg leka. Da li vi nešto više znate o tome, tj. naziv tog leka?
    Puno hvala! Zoran

    Odgovoreno: 11. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Sortis je atorvastatin, ukoliko ste mislili na rosuvastatin istina je samo delimična. To jeste bolji lek iz grupe statina sa malo boljim osobinama od atorvastatina, ali ništa revolucionarno, pa mislim da ne treba očekivati previše. Mala poboljšanja.
      Pozdrav.