Poštovani,
    Dala sam moje podatke iako se ne radi za mene već za pacijenat gde radim, a to je u opštoj bolnici u Velesu kao VMS na ortopediji. Pacijent je operisan od f-ra na skočni zglob no nakon tri meseca dobio je infekciju na bris je pokazao stafilokokus aureus rezistentan na metaciklin. Na ovaj sajt videli smo sa operatorom za ampule kvinopristin i dalfopristin. Molim Vas ako možete da nam odgovorite da li ove ljekove odgovaraju za te infekcije kako se primenuju i gde možemo da ih nabavimo. Hvala za suradnju.
    Veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 11. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Da odgovaraju, mada lokalno dejstvo sa stafilokukus aureus može da pokaže i vankomicin. Ni jedan od ovih lekova nije predviđen ze primemnu lokalno, samo parenteralno. Tako da ih morate primeniti po uputstvu, ali možete probati sa lokalnom primenom rastvora, što je u slučaju vankomicina pokazalo neke rezultate. Kombinacija streptogramina, a to su lekovi koje ste naveli kod nas, koliko znam, nije registrovana pa ne mogu da Vam pomognem gde da je nabavite.
      Pozdrav.