Poštovani,
    Pošto su mi je labaratorijskom analizom utvrđena candida albicans (u velikom broju) u Feces-u, dobio sam adekvatne medikamente i opisan mi je način ishrane. Ono što mi je delema (a moj gastroenterolog je otišao na godišnji odmor) interesuje me da li lek diflucan (fluconazole) od 50 mg sme da se pije zajedno sa jogurtom (imlek - balans, probiotski fermetnisani mlečni proizvod sa 1% mlečne masti).
    Zahvalan unapred, s poštovanjem, Saša Stojanović.

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nema razloga da se ne pije sa jogurtom. Ali moram da priznam da nisam siguran da vi uopšte trebate da lečite candidu u crevima. Obično se takvi poremećaji crevne flore i ne leče, a ne naročito antimikoticima kakav je flukonazol.
      Pozdrav.