Poštovani dr,
    Izvinjavam se što sam dosadna i ponovo Vam postavljam pitanje koje je u vezi candida spp. Radi se o tome da pronađeno 20 kolonija u Fecesu. Interesuju me njene referentne vrednosti za taj uzorak koliko iznose i (izvinjavam se) još nešto: pošto imam simptome kandide u grlu, a povremeno uzmem bromazepam (sažvaćem ga), on kao da lokalno deluje na nju i omogući mi da normalno gutam hranu. Da li postoji takva korelacija ovog leka i ove bolesti. Hvala Vam na prethodnom odgovoru i razumevanju i u nadi da će te mi ponovo odgovoriti primite puno srdačnih pozdrava
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Nema razloga da sažvaćete Bromazepam. Nije pripremljen za takvu upotrebu. Trebate da progutate tabletu. Moguće je da se promeni Flora u usnoj duplji zbog toga. Postoje rastvori ili gel antimikotika za lokalnu upotrebu u usnoj šupljini, kupite i koristite. Candida u digestivnom traktu nije problem koji zahteva lečenje lekovima. Ne znam koje su referentne vrednosti i siguran sam da to nije referentan podatak.
      Pozdrav.