Poštovani,
    Da li lek Ticlodix, može da se pije uz terapiju (norvacs, presolol, tritrace, durofilin, xana x i lipanor) uz ovu terapiju koju koristim već 18 meseci, od pre mesec dana internista mi je dodao ticlodix, povremeno kada ga popijem osećam mučninu u stomaku. Da li neki e paralele iz ove terapije se nepiju zajedno, i molim Vas da mi odgovorite, da li je Ticlodix antikoagulans?
    Pozdrav, Aleksandra.

    Odgovoreno: 06. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Tiklopidin nije antikoagulans on je antiagregacijski lek. Slični su ali ne i isti. Tiklopidin je veoma važan u prevenciji agregaciji trombocita, što je važno u prevenciji kardiovaskularnih oboljenja. Možete da ga pijete sa ostalom terapijom. Moguće je da dovede do blagih digestivnih tegoba.
      Pozdrav.