Da li postoje nezeljeni ili oasni efekti zajednickog uzimanaj Tritica uvece i Prozaka ujutru?

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Postovani, Mada sma vam vec odgovorio na ovo pitanje, evo ponovnog odgovora. Primena dva ili vise lekova istovremeno ili u raylicitim terminima u toku istog dana zaista moze da dovede do nezeljenih klinickih interakcija (smanjenje ili poja;anje dejstva nekog leka od primenjivanih). Prozak (fluoksetin), bar za sada, nema negativnih klinicki vaznih interakcija ako se primenjuje uz Tritace (ramipril). Zabelezene su negativne interakcije Prozaka sa drugim antidepresivima, antipsihoticima, antiaritmicima i dr... ali ne i sa Tritace-om. Tako da je ova kombinacija bezbedna. Prof. dr Srdjan Pesic