Dugogodišnji sam pušač i htela bih da ostavim pušenje. Htela bih da probam sa ZYBANOM, ali sobzirom da 6 meseci koristim ZOLOFT od 50mg, BROMAZEPAM od 3mg, a od pre 2 meseca i PROPRANOLOL 3 x1/2 jer su mi nadjeni čvorići na štitnoj žlezdi pa me interesuje da li mogu da prekinem sa ZOLOFTOM i nastavim sa ZIBANOM. Veliki pozdrav i unapred Vam hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2008.
    • Postovana, Zyban (bupropion) je lek iz grupe antidepresiva. On se i danas koristi za lecenje nekih onlika depresije, ali je registrovan kao lek za odvikavanje od pusenja. Zoloft (sertralin) je jeda od najefikasnijih andipresiva danas. Moguca je ikombinacija ova dva leka. O tome da li se zoloft moze zameniti Zybanom moze da odluci samo vas psihijatar, mada ja licno mislim da to nije dobre ideja. Prof. dr Srdjan Pesic