Poštovani,
    nakon urađne magnetne rezonancije krvnih sudova glave. Mami mi je pronađeno suženje a. Carotis interne i to 60%. Koje je nastalo kao poslijedica povećanog holosterola i triglecerida. Trenutno nisam sigurna u njihove vrijednosti. Ali sam sigurna da su dosta veće od normalnih. Interesuje me koji bi bio najadekvatni lijek za regulaciju povećanja masnoće u krvi?
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      bilo koji lek iz grupe statina. Simvastatin ili Atorvastatin su registrovani kod nas. Molim vas da bez prethodnih analiza funkcije jetre i ck ne uzimate ove lekove na svoju ruku i da posetite internistu kardiologa.