Poštovani dr,
    Šta je kolaenoza, kako se leči bolest i koji se lekovi upotrebljavaju i kakav je lek Endokxan?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      vrlo komlikovano pitanje. To je bolest kolagena, vezivnog tkiva i uglavnom je autoimunog porekla. Leči se na nekoliko načina ali uglavnom antimetabolitima ili imunosupresivima. Endoksan je cikofosfamid, antimetabolit koji bi trebao da zaustavi promene na vezivnom tkivu. Ima puno neželjenih efekata.