Poštovani, doktorica je meni i mom partneru propisala sljedecu terapiju: azomex (isto što i plivin sumamed) - 3 dana 1 x 500 mg i metrozol (metronidazole) - 5 dana 2 x 500 mg. Medjutim, partner je teško podnio ove antibiotike, te ne znamo sta da radimo - da li trazimo neke druge sa istim dejstvom ili da ipak nastavi sa ovom terapijom. Takodjer, receno je da on moze popiti i 4 odjednom (da li to znaci 2 dana po 4 metrozola?) , ali je druga doktorica rekla da je bolje da i on pije 2 tablete metrozola dnevno. Njemu je nakon prvog dana bilo veoma lose, povracao je i imao je muku u zelucu. Ja sam svoju terapiju uredno zavrsila. Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani, vrlo je vazno zbog čega ste pili ove lekove. Ukoliko se radi o infekciji izazvanoj hlamidijom onda su i ta dva dana metronidazola dovoljna. Jako je važno reći da se metronidazol ne sme piti istovremeno sa alkoholom. Nikako. Pozdrav