Holesterol i trigliceridi mi se nalaze na granici ali je odnos hdl i ldl nepovoljan u korist lošeg i to neznatno. Šećer je na normalnom nivou ali prdispozicija za njega postoji jer sam na testu za njegovo opterećenje bio na granici 11.2. Lekar moj, mi prepisuje hollestu lek, iz grupe statina, ali sam čuo da on mora posle početka stalno do kraja života da se pije jer u slučaju prekida može doći do problema sa krvnim sudovima, tromboze i td. Da li je to tačno. Da li da se upustim u prirodnu terapiju čajevima. Vrednosti stvarno nisu velike. Prvenstveno me interesuje da li statine moram piti do kraja života i to bez prekida
    S poštovanjem i hvala Đorđe

    Odgovoreno: 24. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #32216

    • Za holeteroli trigliceride kao i za regulisanje secera u krvi (uz naravno uzimanje lekova) dosta pomaze pecurka bukovaca i to sveza, znam to jer kada je moj otac (koji je inace dijabeticar dugo godina) poceo da je jede nivo secera u krvi i opste stanje mu se dosta popravilo. (nivo secera u krvi mu je spao sa 15 na 7posle 4 -5 dana ishrane bukovacom).