Interesuje me koje su kontraindikacije gemzara i za šta se propisuje?
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 06. 2009.
    • Poštovani,
      to je lek za lečenje nekih oblika raka. Osnovno neželjeno dejstvo je na kostnu srž, probleme sa krvnom slikom, anemija i gastrointestinalni trakt. Uzrokuje i mučninu i povraćanje. Ima manje neželjenih dejstava od sličnih lekova iz ove grupe, najčešće su to sindrom sličan gripu i blaga mijelotoksičnost, problemi sa mišićima.