Postovani, imam 22 godine, a pre tri godine uspostavljena mi je dijagnoza respiratorne aritmije i prepisana upotreba Propranolola, 2x1/4 dnevno. Nedavno sam procitala da lekovi koji spadaju u grupu beta-blokatora mogu izazivati depresiju, kao i to da konkretno Propranolol izaziva slabljenje memorije. Zanima me da li je ovo tacno i u kojoj meri tablete koje pijem imaju ova negativna dejstva. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 02. 2008.
    • Postovana, U inostranstvu sam i odmah sam odgovorio na vase pitanje. Izgleda da je problem na net vezama:), zato saljem odgovor sa drugog maila. Propronolol u dozama u kojima ga vi uzimate ne moze da doprinese poavi znakova depresije niti da pojaca simptome vec postojece depresije. Mada ima nekih radova, uticaj ovog leka na kvalitet procesa zapamcivanja skoro da ne postoji sa postovanjem. Prof. dr Pesic Srdjan