Poštovani,
    Našem 15 mesečnom detetu je prepisan galitifen sirup 2.5ml 2 puta dnevno. Jer je od 6. meseca do sada imao 5-6 puta bronhitis, koji je lečen inhalacijama aloprolom a nekada istovremeno inhalacijama i antibiotikom. Rečeno nam je da mu dajemo minimalno 6 nedelja, a posle kontrole možda će ga piti i 6. meseci. Zanima me da li ovaj antihistaminik ostavlja posledice na zdravlje malog deteta? Na alergo testu dete nije bilo alergično na osnovnih 13 alergena.
    Unapred zahvalna mama

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      galitifen ili ketotifen nije antihstaminik. To je lek koji sprečava da se u toku astmatične i alergijske reakcije oslobađaju supstancije koje dovode do napada. Koristi se isključivo preventivno. Samnjuje broj napada i njihov intenzitet. Inače se pije preventivno i dugo. Uglavnom nema nikakvih ozbiljnijih neželjenih efekata.