Poštovani dr,
    bolovao mi je sin prije 12 godina imao je temperaturu mesec dana, liječen, ispitivan po beogradskim bolnicama i otpušten sa dijagnozom atritisa jer mu je naproksen suzbio temperaturu. Prije 11 godina živimo u Holandiji gde su mu vršili sva ispitivanja u državnoj bolnici u Utrehtu i otpustili ga bez dijagnoze sa riječima daj bože za 10 godina da saznaju uzrok temperature. On je odrastao čovek međutim, on svakodnevno pije naproksen bez kojeg bi teško prolazio, mene kao roditelja zabrinjava svakodnevno pijenje naproksena a što je još za veću brigu šta ako postane imun na naproksen. Molim vas da nađete razumevanja za mene i malo vremena da mi date savet šta da radi želeo bih da se zahvalim dr Pašiću sa Instituta sa N. Beograda koji se i dalje interesuje za zdravlje mog sina.
    Unaprijed zahvalan na vašem odgovoru, s pozdravom

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      naproksen neće izazvati da neko postane imuna na njega. Meni je i dalje nejasno zašto on pije ovaj lek. Nekada je korist od leka veće od potencijalno štetnih efekata, pa to moramo prihvatiti ako je lek neophodan, a u slučaju vašeg sina očigledno jeste. Pozdrav