Poštovani doktore,
    Moja baka koja ima 80 godina ima visok krvni pritisak i malo uvećane trigileride. Dotor joj je prepisao plinedu, cardioprin, novalgetol i fenolip. Međutim ona je na svoju ruku kupila lek cavinton (5 mg vinpocetina) jer joj je neko rekao da je to dobar lek. Dan kada je popila taj lek imala je krvarenje iz nosa međutim ona tvrdi da nije od toga. Zanima me kakav je ovo lek i da li da joj zabranim da nastavi da ga pije.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Vaša baka je u pravu. Ne verujem da je krvarenje iz nosa uzrokovano ovim lekom. Inače ovaj lek nekada popularno zovu ` vijagra` za mozak. Jedan je od lekova koji popravaljaju cirkulaciju u mozgu i mnoge mentalne funkcije koje mogu biti oslabljene starenjem.
      Pozdrav.