Poštovani,
    Interesuje me terapija za decu, i posebno za odrasle leka pancef sirup.
    Hvala.

    Odgovoreno: 18. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji u obliku film tableta od 400 mg za odrasle i u obliku sirupa za decu koji sadrži 100 mg leka u 5 ml sirupa. Koristi se za infekcije respiratonog trakta, mokraćnih puteva, infekcije kože i mekih tkiva, kostiju, zglobova, rana opekotina i drugo. Kao cefalosporin treće generacije spada u takozvane rezervne antibiotike, pa bi ga trebalo koristiti samo kada ostali antibiotici ne mogu da se koriste iz bilo kog razloga.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #29085

    • Da li se mogu pancef 400mg film-tablete (cefiksim) piti u trudnoci? Meni je ginekolog rekao da uzmem, u 18 nedelji sam trudnoce! Molim vas vase misljenje!!! Unapr. Hvala