Poštovani doktore!
    Molim Vas da mi odgovorite na sledeće pitanje i nedoumice sa tim u vezi. Posle urađenog 4-strukog bajpasa, operacije aneurizme abdominalne aorte, bhp prostate koristim sledeće lekove: -lamal 100mg (epy) -flosin 0.4mg (prostata) -cardiopirin 100mg -sortis 20mg -proscar 5mg (prostata) -tritace 2. 5mg nebilet 2.5mg -ranisan 150mg, povremeno molim Vas za odgovor u kakvoj su interakciji pomenuti lekovi koje koristim, odnosno kakav je međusobni uticaj na efikasnost ovih lekova? Kao posledicu korišćenja ovih lekova koja je vidljiva je opadanje kose. Koji lek od pomenutih može da izazove ovaj problem?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 05. 2009.

Komentari na pitanje: #27912

    • Poceo sam da pijem Tritace lek za pritisak prek oko 3 meseca i počela je ozbiljno da mi opada kosa. U upustvu leka Tritace 2.5 mg piše u neželjenim dejstvima da se to dešava. Želim da vam kazem da je potrebno da konsultujete lekara da vam umesto Tritace prepise neki drugi lek kako ne biste oćelavili. Ako vam situacija bez kose nije bitna onda je lek dobar i možete ga koristiti,