Poštovanom prof dr Srđanu Pešić,
    Imam 29 god, koristim vitamin E 150mg, vitamin c 1000mg, pravim pauzu nakon tri meseca svakodnevnog korišćenja! Vežbam, aktivan sam! Nepušač sam. Otac mi je umro ( karcinom želudca 53 god, pušač bio). Da li je upotreba ovih vitamina (antioksidanata) dozvoljena za ceo život, usled težnje za sprečavanjem sudbine moga oca?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Vaš strah je realan i potpuno ljudski, ali nemate potrebu toliko da se plašite raka, to se ne nasleđuje. Antioksidantna terapija je dobra ali ne stalno. Čak su neki istraživači pokazali da može biti i štetna. Bolje se okrenite zdravoj ishrani. Koliko vidim živite veoma zdravo.