Postovani profesore,   Imam Menierovu bolest vec 5 godina. U zadnje vrijeme koristim sljedece  lijekove: Ginko-biloba 60mg 1x1, Beviplex 1x1, Magnezijum 250mg 1x1 i  Cinarizin 1x1. Interesuje me sljedece:  1. Nakon koliko vremena praviti pauze s koriscenjem navedenih lijekova?  2. Da li koriscenje ovih lijekova utice na ostecenje sluzokoze zeluca i  pojavu gastritisa i kandide?

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Postovani, Nijedan od lekova nema ozbiljne nezeljene efekte u smislu ozbiljnijih ostecenja sluzokoze digestivnog trakta. Naravno, da su to cesti nezeljeni efekti skoro svih lekova koji se koriste u praksi i moguce je da se ponekad dese. U svakom slucaju mislim da je mogucnost mala. Preparate ginko biloba i kompleksa vitamina B mozete koristiti po nekoliko meseci u kontinuitetu ali je neko misljenje da treba povremeno, na 3-4 meseca, praviti pauz od nekoliko nedelja u. S postovanjem, Prof dr Srdjan Pesic

Komentari na pitanje: #2770

    • Zamolio bih i tebe i ko god ima ovo sa uvetom da mi se javi da popricamo 064-4986-778 meni pola godine traje, dal je to dal nije, ne znam, niko nista ne zna, pocelo je s punjenjem uva i slabim sluhom pa posle par dana vrtoglavica koja prodje i do danas mi se cas puni uvo pa uz jako pistanje prazni. Kad se napuni, redukuje sluh, praznjenje ga vraca dosta, mada ne skroz, ali kad se maksimum isprazni, onda cujem skoro isto kao na zdravo uvo, pomazu li ti ti lekovi, ja pio urutal pa prestao, nista ne pijem, osim ksalola za smirenje, za 10 dana idem na rezonancu, al javite se da popricamo