Poštovani,
    Imam 44 godina imam alergiju u polen i prašinu. Molim Vas da mi pomognete koji madikament da upotrebim, inače i moj sin 13 godišnjak ima iste simptome kao ja crvenilo oko očiju, kija i curenje nosa. Unapred se izvinjavam za greške.
    Hvala viki

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Da ovo je kod nekih ljudi relativno česta pojava u ovo doba godine. Jednostavno se radi o genetskoj predispoziciji ka alergijskom reagovanju na polen i druge sastojke koji se u vazduhu naći u ovo doba godine. Klasične terapije nema. Moguće je, međutim, probati sa jednim ciklusom (15-20) dana uzimanja antihistaminika. Najčešće se preporučuje Loratadin jednom dnevno. Kod nas ga ima pod imenima: actalor, claritine, flonidan, loreno, loratadin i presing. Preparati su isti samo se različito zovu u zavisnosti od proizvođača.
      Pozdrav.