Poštovani,
    Koje su nus pojave paroksetina, da li izaziva gojaznost, sexualnu disfunkciju. Šta mislite o neurostabilu, to je fitokompleks.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Pri kontinuiranoj primeni učestalost i intenzitet nekih od dole navedenih neželjenih efekata može se smanjiti te u većini slučajeva terapiju nije potrebno prekidati. Vrlo učestalo (>1/10) zabeleženi neželjeni efekti povezani s primenom paroksetina bili su: mučnina, i seksualna disfunkcija. Učestalo (1/100–1/10) su zabeleženi: pospanost, zevanje, znojenje, tremor, astenija, povećanje telesne mase, suva usta, nesanica, omaglica, zamućenje vida, opstipacija, proliv, smanjeni apetit/anoreksija, povećanje telesne težine i povišene vrednosti holesterola.
      Pozdrav.