Poštovani,
    Zbog povišenog holesterola (8,7) i triglecerida (6,0) lekar mi je prepisao sledeće lekove: atoris 20mg, fenolip160mgiaspirin-protect100mg pa me interesuje da li su to adekvatni lekovi za moju bolest i koliko su štetni prilikom duže upotrebe.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Da, terapija je dobra. Ona međutim mora strogo da se kontroliše. Potrebno je da za nekoliko nedelja obavezno uradite ast, alt, cpk i ponovite nalaze za masnoće. Ovako ćete znati da li su lekovi dobro prihvaćeni od Vašeg organizma i da li uopšte deluju. Inače ovakve nalaze u prvih 6 meseci treba raditi namanje jednom u mesec do mesec i po dana. Posle toga jednom u 6 mesecei. Fenolip će se verovatno vremenom izbaciti. Atoris se pije celog života. Ukoliko osetite snažne bolove u mišićima, odmah se javite lekaru.
      Pozdrav.