Poštovani doktore,
    hvala na brzom odgovoru na predhodno pitanje! Interesuje me koliko dugo se smije koristiti čaj brusnica od 50%, i da li ima dejstvo za liječenje upale mokraćnih kanala, bešike, bubrega?
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Da ima pozitivno terapijsko dejstvo i to je dokazano u mnogim ispitivanjima. Ukoliko se radi o infekciji urinarnog trakta morali bi ipak da se koriste antibiotici ili uroantiseptici, pa bi čaj od brusnice došao više kao pomoćno lekovito sredstvo.