Poštovani,
    Lek za krvni pritisak sartan, da li je u odnosu na nifelat i monopril bolji kad je u pitanju negativan uticaj na bubrege, kao i samu regulaciju krvnog pritiska? Da li sartan ima štetna dejstva?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Kao i svaki lek i ovaj ima štetna dejstva, ali su ona prihvatljiva. Spada u grupu antagonista angiotenzinskih receptora i zaista je nov lek. Ocekivalo se od ovih lekova mnogo, ali izgleda da ipak nisu tako puno pokazali koliko se očekivalo. Da li je bolji, to Vam niko ne može reći, već samo možda efikasniji ali u konkrentim kliničkim usloviima. Svaki od ovih lekova ima svoje prednosti kod nekih pacijenata.
      Pozdrav.