Postovani doktore,  Prepisani su mi sledeci antibiotici:Hemomycin kapsule, a nakon toga  Orvagil tablete, koje treba tim redosledom i da popijem, od svakog po  jedno pakovanje. Zanima me da li smanju dejstvo pilula za kontracepciju  koje takodje koristim godinu dana unazad, i da li treba pojacati mere  zastite za vreme njihovog koriscenja i eventualno nakon prestanka neki  period. Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Vase pitanje je sasvim na mestu. Neki antibioyici, ampicilin na primer,  mogu da smanje kontraceptivnu efikasnost kontraceptivnih pilula. Za lekove  koje ste vi spomenuli nema sigurnih podataka, ali ne bi bilo na odmet  pojacati mere zastite.  Postovanje, dr Pesic