Poštovani,
    Moj problem je sledeće prirode. Imao sam peckanje, svrab, suzenje očiju. To je trajalo 1 godinu i za vreme tog perioda sam to lečio kapima za oči i mastom koje je prepisao oftamolog. Kako problem nisam sanirao izvršio sam bris oka na klamidiju i test je bio pozitivan. Pored toga izvršio sam preglede micoplazme, ureoplazme kao i bris na klamidiju koji su bili dobri odnosno negativni. Imam kandidu sve ovo vreme i ona varira u broju kolonija od 10-70. Dijagnoza fizijatra-reumatologa je da imam reiterov sindrom, jer sam imao otoke na zglobovima ruku i nogu kolenima i laktovima. Izvršio sam pregled RH faktora zbog reume i bio je u redu kao i hlatipizaciju gde nije nađen antigen b-27 odgovoran za ovaj sindrom što ne isključuje postojanje sindroma. Klamidiju oka sam lečio 10 dana dovicinom i floxal kapima floxal mastom. Posle 10 dana nastavio sam samo sa kapima. Oftamolog mi je prepisao geokorton suspenziju za oči ali to nisam moga da nađem jer se navodno ne proizvodi više u plivi Zagreb a alternative nema. Oftamolog mi je rekao da nemamo drugog rešenja jedino da koristim floxal kapi. Moje pitanje je da li postoji neka adekvatna terapija klamidije u oku jer do sada nisam osetio nikakav boljitak dosadašnje terapije a i bojim se posledica očiju.
    Hvala

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Uspeh terapije često zavisi od mnogih faktora, a ne samo od izbora lekova. Vaša terapija je do sad bila sasvim adekvatana a zašto nije bila i uspešna to ne znam. Morate nastaviti dogovore sa Vašim oftalmologom. Niste koristili preparate za oči sa eritromicinom, možda bude uspešno, a moguće je da Vam je potrebna i ozbiljna sistemska terapija.
      Pozdrav.