Poštovani,
    Da li auromid spada u grupu mao inhibitora, tricikličnih antidepresiva?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Moklobemid je selektivni i reverzibilni inhibitor monoaminooksidaze tipa A. Povećava koncentraciju noradrenalina, dopamina i serotonina u mozgu, usled čega se poboljšavaju raspoloženje i psihomotorna aktivnost. Moklobemid ublažava simptome depresije: disforiju, iscrpljenost, gubitak životnog elana, poboljšava moć koncentracije i popravlja kvalitet spavanja. Klinička poboljšanja se zapažaju u toku prvih 10 dana terapije. Moklobemid ublažava tegobe koje su u vezi sa s ocijalnom fobijom.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #27121

    • dragana ilic 14. 08. 2010.

      Patim od nesanice depresije tuge bezvoljnosti pilam 2tritika uvece litiju i anfranil tri meseca ne pomaze hoce li mi auromid pomoci i uz koji sedativ da ga pijem i koliko cesto hvala

    • dragana ilic 14. 08. 2010.

      Hoce li mi auromid pomoci patim od nesanice depresije nemam volje za zivot i koji sedativ moze uz to