Poštovani,
    Imam astmu i koristim pumpice ventolina, severenta i fluxitide. Pročitala sam da andol, aspirin i drugi lekovi za bolove loše utiču na astmu. Molim Vas recite mi da li je ovo tačno i da li još neki lekovi loše utiču na ovu bolest?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 04. 2009.
    • Da, većina lekova iz grupe nesteroidnih antiinflamatornih lekova, a to su ovi koje ste pobrojali, uključujući i Brufen i Diklofen i druge, mogu da potenciraju bronhokonstrikciju i pogoršaju simptome astme. Postoje, međutim, lekovi iz ove grupe, selektivni COX2 inhibitori, koji ovo ne izazivaju. Ukoliko su Vam potrebni potražite od Vašeg lekara da Vam prepiše ovakve lekove. Pozdrav.