Poštovanje,
    Imam 34 godina, danas sam dobila rezultate od striso gerlo i rezultat je staphylococcus aureus. Leda me boli mnogo i malo imam kašlje htela sam da mi pomognete sa kojem terapijom da počnem da lečim ovu bakteriu, i jel nešto opasno. Hvala Vam puno ako možete da mi pomognete?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 04. 2009.
    • Prvo, nije moguće da sami počnete terapiju, a nije ni dobro jer možete pogrešiti. S. aureus je bakterija koja je često rezistentna na mnoge antibiotike, pa se leči samo onim lekovima na koje je osetljiva, a to piše u nalazu antibiograma koji ste dobili. Lekar će na osnovu tog nalaza odrediti lek, dozu i način doziranja. Nikako sami. Pozdrav.