Poštovani,
    Interesuje me koliko dugo može da se upotrebljava lipanor, i u čemu je razlika između njega i vasilipa. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 15. 04. 2009.
    • Pa razlika je ogromna. Sličnost je samo što služe i jedan i drugi za skidanje povišenog holesterola. Lipanor je ciprofibrat, stariji lek iz grupe fibrata i daje se samo onim pacijentima koji imaju udruženo visoko povećanje i holesterola i triglicerida, a koje nije bilo moguće regulisati dijetom. Ne bi trebao jako dugo da se koristi. Vasilip je simvastatin, pripada statinima, to su danas lekovi izbora u lečenju poremećaja metabolizma masti. Mogu, i uglavnom se koriste celog zivota. Štiti i krvne sudove od ateroskleroze pa mu svi daju prednost. Pozdrav.

Komentari na pitanje: #26607

    • Dragan Tomasevic 03. 10. 2023.

      Poštovanje, molim Vas recite mi da li Lipanor i Roswera 20 mg se mogu koristiti istovremeno? Hvala i veliki pozdrav.