Imam jako nizak pritisak 100/60, 90/60. Lekari kažu da je to mladalački pritisak, ali problem je u tome što ja imam 25 godina i velike probleme sa istim. U toku dana mi se magli vid, imam mučnine, nelagodnost, znojenje, stvarno mi je teško i organizam nikako da mi se navikne na ovaj pritisak. Uradila sam sve pretrage, krvna slike 5 miliona, gvozđe super. Malo mi fali vode u organizmu, ali i to sam povećala i nikakvog boljitka. Pa me interesuje šta bi mogla da koristim za povećanje pritiska, a da je na biljnoj bazi pošto pijem kontraceptivne pilule pa da mi se ne poremeti efikasnos istog? Molim Vas pomozite jer mi je stvarno teško. Elem, slana voda, podizanje nogu itd je sve kratkog daha.

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • Vaš pritisak nije nizak, on je normalan po svim merilima. Moguće je da Vam to pravi izvesne probleme, ali se ovakva vrsta poremećaja ne leči lekovima. Preporucuje se više vitamina u ishrani, više fizičke aktivnosti i ponekad više unosa soli.