Moja sestra ima 25 godina. Juče je pokušala samoubistvo popivši 5 durofilina. Tek posle 5-6 sati je osetila mučninu, drhtavicu, malaksalost. Nije mogla da povrati. Nije išla kod lekara jer smo mislili da će joj biti bolje, a mali je grad, sve bi se saznalo. Problem je što i danas ceo dan ima mučninu i glavobolju. Kaže da se oseća slabo i da nema snage dugo da stoji. Molim Vas da mi odgovorite da li to što je ona uradila može da ima neke trajne posledice i ako može, koje su to?
    Hvala Vam unapred, mnogo će mi značiti Vaš odgovor.

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Odmah da Vam kažem da se niko ne može ubiti sa 5 durofilina, čak ne može da ima ni ozbiljnije simptome. Simptomi koje ima Vaša sestra verovatno nisu uopšte od ovog leka. Imam utisak da liči na depresiju, a depresivni pacijenti imaju sklonost ka samoubistvu. Ne brinite za njeno zdravstveno stanje, ali bez obzira na malo mesto, morate da je odvedete kod psihijatra, da se sledeći put ne bi desilo mnogo gore.