Draga doktorice, imam 21 godinu. Poslednjih šest godina imam problema sa sinusima. U poslednje vreme imam još jedan problem. Ne mogu da spavam od kašlja. Koristila sam razne antibiotike, primala inekcije (penicilin i ekstencilin), koristila sam kapi za nos (pa sad nemam osećaj za miris). Inhaliram se s vremena na vreme, pijem sirup od sleza i dalje mi je loše. Poslednji lekovi koji su mi prepisani su flonidan i dovicin. Totalni sam laik što se medicine tiče, ali kad sam pročitala koja su neželjena dejstva dovicina samo što se nisam prevrnula sa stolice. Čini mi se da je to skroz loš lek. Btw ne pomaže mi, i ako je tako radikalan.
    Šta raditi?

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Hronični sinusitisi su ozbiljan problem kojim moraju da se bave specijalisti ORL. Treba uraditi snimanje sinusa, bris sekreta i sagledati i ostale nalaze, pa tek onda odrediti terapiji. Antibitici pa i dovicin jesu moguća terapija. Danas se koriste neki drugi antibiotici, ali je nezahvalno bez detaljnih analiza davati bilo koju preporuku. Što se tiče neželjenih dejstava Dovicina, kao i svi lekovi ima ih puno, ali ne mojte toliko brinuti, izuzetno se retko javljaju.