Moja sedmogodišnja ćerka ima dijagnozu hiperaktivna mokraćna bešika. Kao terapiju je dobila Detrusitol 2mg, uveče, u toku 2 meseca. U uputstvu priloženom uz lek, međutim, piše da se ne preporučuje deci.
    Da li da započinjem terapiju ?

    Odgovoreno: 06. 04. 2009.
    • Ne preporučuje se ali ne znači i da je zabranjeno potpuno. Teško mi je da Vam ovako preko interneta dam mišljenje jer nemam uvid u ostalu medicinsku dokumentaciju i pacijenta, ali se svakako još jednom konsultujte sa lekarom koji je propisao lek.
      Pod određenim uslovima i  iz pojedinih indikacija moguća je primena i kod dece.