Imam 24 godine. Visoka sam 172cm i imam 68 kg. Počela bih sa upotrebom xenikal tableta pa me zanima stručno mišljenje da li je to za mene i na koji nacin da ih koristim?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 04. 2009.
    • Xenical uvek uzimajte tačno onako kako Vam je to lekar propisao. Treba da proverite sa svojim lekarom ili farmaceutom sve u šta niste sigurni. Uobičajena doza Xenicala je 1 kapsula od 120 mg koja se uzima sa svakim od tri glavna obroka u toku dana. Može se uzeti neposredno pre, za vreme obroka ili najkasnije jedan sat posle obroka. Ako imate utisak da je dejstvo Xenicala prejako ili preslabo, posavetujte se sa svojim lekarom ili farmaceutom. Xenical treba uzimati sa uravnoteženom dijetom, sa kontrolisanim unosom kalorija i hranom bogatom voćem i povrćem, gde se u proseku 30% kalorija dobija iz masti. Vaš dnevni unos masti, ugljenih hidrata i proteina treba da bude raspoređen na tri obroka. To znači da ćete obično uzimati jednu kapsulu u vreme doručka, jednu u vreme ručka i jednu u vreme večere. Da biste maksimalno iskoristili dejstvo Xenicala, izbegavajte unos hrane koja sadrži masti između obroka (npr. keksa, čokolade i grickalica). Xenical deluje smo u prisustvu masti u ishrani. Prema tome, ako preskočite obrok ili ako u vašem obroku uopšte nema masti, Xenical ne morate uzimati. Obavestite svoga lekara ako, iz bilo kog razloga, niste uzimali lek kako vam je propisano. U suprotnom, Vaš lekar može da pomisli da nije bio efikasan i može bespotrebno da vam promeni terapiju. Vaš lek treba da progutate sa vodom.