Molila bih Vas za jednu informaciju, nakon upotrebe antibiotika, tacnije  Hemomicina (jedna kutija), mogu da uradim bilosku analizu krvi a da  dobijem relevantne rezultate? Unapred Hvala.

    Odgovoreno: 10. 01. 2008.
    • Postovana,  Na osnovu mnogobrojnih klonickih studija skoro se sa sigiurnoscu moze  tvrditi da azitromicin (Hemomycin) ne utice i ne menja znacajno vrednosti  laboratorijskih pretraga. U veoma malom procentu (oko 1%) pacijenata  reaguje tako da moze doci do jedva primetnog snizenja niivoa hemoglobina,  hematokrita, broja leukocita ili limfocita, a sa druge strane do jedva  primetnog povecanje AST, ALT, CPK, GGT i dr. I jedno i druge se smatraju  potpuno zanemarljivima pa mozete bez ikakvih problema uraditi vase  laboratorijske analize.  Prof. dr Pesic