Poštovani doktore,
    laboratorskom analizom egzaminirano mi je Stafilokok aurea u predelu grla i nosa. I pored uzimanja antibiotika Amoksiklav i Cliacil (dve doze) moje stanje je nepromenjeno. Šta biste mi Vi preporučili pošto sam saznala da je ova bakterija rezistentna na mnoge antibiotike?
    Sa poštovanjem, Drita.

    Odgovoreno: 13. 02. 2009.
    • Stvari stoje relativno jednostavno. Ukolio je nadjena ova bakterija anem anikakvih simptoma upale grla ili nosa vrlo je verovatno da je ne treba ni leciti. Ukoliko postoje simptomi teorijski bi prvi izbor antibiotika bio amoksicilin u kombinaciji sa klavulanskom kiselinom. U svakom slucaju uz nalaz brisa dobili ste i antibiogram koji pokazuje na koji je antibiotik stafilokok kod vas osetljiv. Dve doze bilo kog antibiotika su nedovoljne i ovo je velika lekarska greska. Terapija treba da traje u punim dozama 5-7 dana.