Operisala sam holesteatom, imam stalno bakteriju acinetobacter species, je li opasno i kako se liječi?

    Odgovoreno: 12. 02. 2009.
    • Sve zavisi od toga da li ova bakterija daje klinicke simptome ili je samo saprofiti stanovnik na tom mestu. Uglavnom je treapija komplikovana jer je acinobakter cestoi rezistentan i na vise antibiotika istovtrmrno. Na vasem nalazu antibiograma sigurno pise na koji je antibiotik osetljiva bakterija nadjena kod vas. Cesto se radi o anti bioticima iz grupe karbapenema, ili je to kombinacija amoksicilina sa klavulanskom kiselinom ili redje amikacin.