Preko krvne slike (ASO TEST) utvrđeno mi je da mi je test pozitivan i da imam streptokoke. Kako se leče i koji je lek najbolji? Pila sam panklav, lysobact i povidon jodom sam ispirala grlo. Sledeće nedelje radim bris ždrela i nosa.
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • kada budete uradili bris znacete da li je terapija dala rezultata ili nije. antibiogram ce vam pokazati koji antibiotik treba da sekoristi. lek izbora u lecenju streptokokne angine je fenoksimetilpenicilin. to je jedan od penicilina za oralnu upotrebu. u apotekama ga ima pod razlicitim imenima. ukoliko je bakterija na njega rezistentna alternativa je cefuroksim.