Zovem se Nikolić Katarina, imam 14 godina. Interesuje me zbog čega su Guarana i ostala energetska pića štetna?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Zato sto sadrze supstanciju taurin koja moze da utice znacajno na funkciju srca. U razlicitim dozama i zavisno od cestoce unosenja mogu ozbiljno da poremete srcani ritam ili da izazovu druge poremecaje.Neki energetski napici sadrze i druge supstancije koje ostecuju funkcije srca,mozgaili bubrega.