Holesterol mi je 7.05, hdl je 0.87, ldl je 5.81, trigliceridi su 2.60 a je 6.67. Interesuje me šta mi preporuručujete, napominjem da ne pijem nikakve lekove. Poslednji parametar je indeks ateroskleroze!

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Nije dobar lipidni status a ni aterogeni indeks. Potrebna vam je ozbiljna dijeta, ali i lekovi. Preporucujujem neki od lekova iy grupe statina, simvastatin 20 do 40 mg dnevno ili atorvastatin u dozi od 10 do 20mg uz kontrole lipidnog statusa za 3 nedelje uz kontrolu AST, ALT, CPK. Jednom dnevno, uvece pred spavanje.