Primala sam inekcije Gentamicin nedelju dana u trudnoći. Kakvo je dejstvo Gentamicina na plod na početku trudnoće (do mesec dana)?

    Odgovoreno: 30. 01. 2009.
    • Realno gledajuci to nije trebalo da se desi. Aminoglikozidi,kojima pripada gentamicin spadaju u grupu antibiotika koji mogu da ostete plod. Na skali od 1 do 5, on bi bio negde na 3. Za sada ne ozete uraditi nista. Ginekolozi moraju da prate razvoj ploda i da utvrde da i se on normalno razvije. Nadajmo se da ce sve biti u redu.

Komentari na pitanje: #20484

    • Verica Jakovljevic 24. 12. 2010.

      U 19oj nedelji trudnoce sam, interesuje me da li injkcije jugocilina mogu da naskode bebi, posto sam zbog povisene temperature dobila od lekara da ih primam?