Poštovani,
    Da li se sve tablete mogu rastopiti u vodi i popiti ili iskomadati u ustima pa popiti? Konkretno me interesuje za tablete inhibitore agregacije trombocita..

    Odgovoreno: 30. 01. 2009.
    • Ja to ne bih radio. Tablete su predvidjene da se progutaju, a ne da se rastvaraju u vodi ili lomeu ustima. Iz njih se aktivna supstancija oslobadja teku tankom crevu,ovako moze da se oslobodi u ustima ili jednjaku i da osteti sluzokozu.