Moja mama ima povišen krvni pritisak već duže vreme. Zbog raznih kontraindikacija (enalapril npr.) na kraju je pronašla da joj odgovara Metildopa. Medjutim, sada u prodaji nema tog leka, pa me zanima najpogodnija zamena za prvo vreme.

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • Nema zamene. Metil dopa se na nasem trzistu nalazi pod dva imena i od dva proizvodjaca. Na zalost, znam da se tesko nabavlja. Ali morate da znate da ne moze vasa mama da pronadje sta joj odgovara od terapije. To ne rade pacijenti, sami, vec njihovi doktori. Opasno je da sma odredjuje terapiju.