Imam povišene trigleciride 4,6. Trenutno pijem OMEGAL-plus. Da li je to dobar preparat?

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • To su Omega 3 nezasicene masne kiseline u kombinaciji sa vitamino E. Ovo je pre neki antioksidantni preparat nego pravi lek za skidnja povisenih masnoca. On pre stiti vas krvne sudove od ateroskleroze nego sto je sposoban da skine povecane trigliceride. Traba da se uradi kompletni lipidni status, Tg, LDL, HDL, Ukupni Holesterol, Apo A, Apo B, Lp a. Na osnovu ovoga treba da se odredi da li imate poremecaj lipida i da vam se prepise neki pravi lek. Poviseni trigliceridi se uglavnom lako resavaju i dijetom. Pre kontrole krvi na lipide, treba biti na gladovanju od najmanje 15-18 sati.