Molim Vas za mišljenje o Reduktilu. Prepisan mi je. Imam 42 godine.odstranjena mi je miomatozna materica zbog anemije. To je sad sve ok nalazi hormona sve je u granicama normalnih vrednosti. Što bi moj dr rekao zdrava žena ali bmi 35!!! Koliko dugo mi preporučujete najduže da koristim i koje su moguće nus pojave. Znam da ih ima dosta ali....
    Srdačan pozdrav i malo ohrabrenja molim

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Ovo je lek koji se koristi u lecenju gojaznosti kod osoba sa BMI vecim od 30, uz dijetu, naravno. Uobicajeno se uzima doza od 10mg jednomdnevno i to uglavnom ujutru. Koristi se onoliko dugo koliko je topotrebno i ne smeta pacijentu,a najvise dodve godine. Nema puno nezeljenih efekata i uglavnom se dobropodnosi. Ukoliko doza od 10 mg u prvih 6 meseci ne dadobre rezultateonda se moze povecatina 15mg ali ne i vise. Ima nespecificne nezeljene efekte ali su najcesci nesanica, zatvor ili gubitak apetita.