Šta znači crveni trougao na kutiji ponekih lekova? Konkretno me zanima za lek Marocen (500mg) koji mi je prepisan zbog prisustva bakterija u vaginalnom brisu....koliko dugo sme da se koristi?

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Crveni trouga znaci da ti lekovi uticu na psihicke funkcije i ne smeju sekoristiti ukoliko se upravlja motornim vozilima ili radi na nekoj opasnoj masini na koj se mozetepovrediti. Sto se tice Marocena uobicajeno se koristi 7 danamadau nekim slucajevima tomoze da budeproduzeno do 14 dana.