Ako možete, molim Vas recite mi posle koliko vremena je potrebno da se organizam "očisti" od Pronizona kog uzimam već 6 mjeseci zbog artritisa i polimiozitisa? Imam 23 god.i da se povuku otoci i smanji gojaznost uzrokovana njime jer bukvalno da nemam nikakvog apetita i danima imam gadjenje na hranu a ne mršam, pijem 5mg a ponekad i 10mg dnevno.
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Doza koju uzimate je jako malo, tako da nema pravog odgovora na vase pitanje: koliko je potrebno vremena da se organiyam ocisti? Na zalost medicina nije matematika pa se mnoge stvari ne mogu iyracunati niti predvideti. Da bi organizam, posle dugotrajne terapije kortikosteroidima, mogao sasvim fizioloski da funkcionise nekada je potrebno da prodje i vise meseci, a nekada sam o nekoliko dana ili nedelja.